RADO

Rado je světově uznávanou značkou, známou především pro inovativní design a použití revolučních materiálů, které daly vzniku těch nejodolnějších hodinek. Od začátků v roce 1957 ve švýcarském Lengnau má Rado průkopnického ducha, jež definuje filosofii značky: „Pokud si to umíme představit, dokážeme to.“

V současnosti i během minulosti bylo naším posláním vyrábět velice spolehlivé profesionální sportovní hodinky a při výrobě přitom respektovat a uplatňovat tzv. „alpinistický princip“ a designové a technologické inovace. Naše práce je významně inspirována odkazem našeho vizionářského zakladatele, pana Gottlieba Hausera. Naším závazkem je vyrábět vysoce odolné sportovní hodinky, které poskytují nejvyšší možnou přesnost a nejlepší spolehlivost i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Společnost Alpina vyrábí hodinky, které jsou speciálně navrženy a sestaveny tak, aby odolaly extrémním přírodním podmínkám, a to zejména ve vysoké nadmořské výšce a ve velkých hlubinách. Jejich funkce, materiály a použitelnost jsou záměrně vytvořeny tak, aby zajistily, že na svých lezeckých, leteckých, potápěčských nebo námořních výpravách uspějete.