LONGINES

Společnost, která byla založena v roce 1832 ve švýcarském městečku St. Imier, oslavila v roce 2012 180. výročí svého vzniku. Společnost Longines patří do skupiny Swatch Group Ltd., což je největší výrobce hodinářského zboží na světě. Společnost Longines reprezentovaná svým logem okřídlených přesýpacích hodin má v současné době svá prodejní místa ve130 zemích světa.

Švýcarská hodinářská společnost světově proslula díky svým úspěchům dosaženým na poli hodinářského technologického vývoje a pokroku. Její hodinářské know-how je založeno na tradici, eleganci a pracovním výkonu.  Společnost Longines se může chlubit mnohaletou zkušeností z oblasti oficiálního sponzorství časomíry, kdy byla a je oficiálním partnerem jak světových sportovních šampionátů, tak partnerem mezinárodních sportovních federací. Díky neustálé touze být na vrcholu oborového technologického poznání a pokroku si společnost Longines během 20. století vytvořila síť výhodných partnerství, které jí umožnily podílet se svým hodinářským know-how na rozvoji prestižních sportovních disciplín.

Longines v současné době zajišťuje časomíru jak u rovinných jezdeckých dostihů, tak parkurového skákání a vytrvalostních jezdeckých soutěží. Již téměř 20 let je společnost Longines oficiálním partnerem časomíry všech soutěží ve sportovní a moderní gymnastice, které pořádá International Gymnastics Federation (FIG). Počátky spolupráce společnosti Longines s alpským lyžováním sahají do roku 1933, kdy se ve francouzském Chamonix uskutečnily závody v alpském lyžování. Norský lyžař Aksel Lund Svindal  a americká závodnice Mikaela Shiffrin reprezentují tuto švýcarskou hodinářskou značku jako  Ambasadoři Elegance.

V roce 2007 se společnost Longines stala oficiálním partnerem časomíry slavné a prestižní tenisové soutěže French Open, která se každoročně koná v Roland-Garros v Paříži. Společnost Longines také řadí mezi své Ambasadory Elegance dvě živoucí legendy tenisového sportu Andre Agassi a Steffie Graf. Společnost Longines je i oficiálním partnerem časomíry lukostřelecké soutěže World Cup and World Championships in Archery, kterou pořádá International Archery Federation (FITA).

Elegance je základní hodnota, kterou Společnost Longines vždy uznávala a uznává a která zůstává i v dnešní době základním principem všech jejích firemních aktivit po celém světě přesně tak, jako tomu bylo i v minulosti. Společnost Longines je pyšná na to, že mezi své Ambasadory Elegance může zařadit i britskou herečku Kate Winslet nebo  Bollywoodskou ikonu Aishwarya Rai Bachchan.