Perrelet

Značka, které dal jméno jeden z nejslavnějších švýcarských hodinářů – Abraham – Louis Perrelet. Své hlavní téma má zcela jasné. Je jím automatický nátah.

Jak také jinak, vždyť zakladatel se stal roku 1777 uznaným vynálezcem samonátahu. A proto jsou všechny modely značky vždy s automatickým nátahem. A Nejen to. Od roku 2004, tedy přesně před 11 lety, kdy značku převzal Miguel Rodriguez, majitel společnosti Festina Group (přesněji H5 Group), přišla firma s více než deseti modely s dvojitým rotorem. Konkrétněji souosým, tedy s dvěma oscilačními hmotami na jedné ose. Ten menší rotor, který dodává 15-20 procent energie při nátahu hnacího péra, je vidět nad číselníkem. Druhý se pak nachází na tradičním místě, jehož pohyb můžete sledovat přes sklíčko v dýnku. Příkladem takového kalibru je P – 181, což je strojek o průměru 31,6 mm a frekvencí 28800 polokmitů za hodinu. Po modelu Classic Double Rotor (nedávno byl modernizovaný), následovaly: dámský Diamond Flower, který nahradil tvar předchozího oscilátoru lístky, Turbine , kde se nad číselníkem pohybuje 12 lopatek turbíny… Právě tento model se stal mimořádně úspěšným a byl doplněn i o chronograf. Technickou raritou je také Peripheral Double Rotor. První svého druhu na světě, kombinuje čelní periferní rotor s klasickým.

Hodinky Perrelet jsou výjimečné. Používají unikátní technická řešení, mají jedinečný design a exkluzivní vzhled. Modely hodinek Perrelet nosí jako tváře značky i francouzský fotbalista Christian Karembeu či americká R&B ikona Lutricia McNeal. Ambasadory značky jsou Miss World 2006 Taťána Kuchařová a zpěvák Jiří Korn.