KAŽDÉ POVOLÁNÍ MÁ SVÁ KRITÉRIA

Kdysi se americký ball, založený už v roce 1891, rozhodl svou energii věnovat práci na abnormální přesnosti, kterou v jeho začátcích vyžadovala stále se rozvíjející železnice. Od výroby přesných chronometrů se až později dostal do světa, kterému holduje nyní. Do světa extrémních živlů, ledu, skal a poryvu. Do světa hranice posouvajících dobrodruhů a speciálních vojenských jednotek.

Do světa, ve kterém se cítí doma…

Ohromnou devizou všech instrumentů Ball, které dnes již vznikají v zemi hodinkám zaslíbené – Švýcarsku, je jejich neobyčejná konstrukce. Už pri návrzích jednotlivých modelů se totiž předpokládá, že jejich budoucností nejsou muži lovící zážitky na monitoru, a to ješte z pohodlí své kanceláře či obývacího pokoje, ale opravdoví dobrodruzi pořádající náročné a mnohdy životu nebezpečné expedice. Hodinky Ball tedy nevznikly kvůli tomu, aby šokovaly nebo imponovaly svým designem. Spíš naopak. Byly pečlivě konstruovány, aby v žádných podmínkách neselhaly. Jejich vzhled je čistě podřízen funkčnosti a jejich misí je prežít nedbalé zacházení a vždy nabídnout přesnost. Proto Ball vyvinul, a dokonce patentoval několik vlastních invencí, které zajištují ochranu hodinek proti nárazům, magnetickému poli, tlaku vody či teplotám, a to v rozmezí -40 °C až 60 °C.

Výjimkou tak není ani 3000metrová vodotěsnost nebo odolnost vůči magnetismu do 80 000A / m. Nespornou devizou všech hodinek Ball je jejich čitelnost za každých podmínek. Číselníky i ručky jsou vybaveny tritiovými trubičkami, jejichž stálé světlo vydrží svítit zhruba 25 let. A to bez potřeby externího nebo interního zdroje světla.